ראשי » הכנה ללידה » חזיות הנקה – כך תבחרי חזיית הנקה נכונה בשבילך

חזיות הנקה – כך תבחרי חזיית הנקה נכונה בשבילך

כל אישה שעברה לידה יודעת שהחזה שלה, שופע החלב, גדול וגם עלול להיות נפוח וכואב. כדי שלא תהיה לה אי נוחות וכאבים יועצת ההנקה ממליצה על רכישת חזיית הנקה ולהתחיל להשתמש בהן מיד לאחר הלידה עוד בבית חולים. כל אישה מניקה צריכה שיהיו לה כמה חזיות הנקה. בעוד שחזייה רגילה נסגרת מלפנים או מאחור, לחזיות הנקה, בנוסף לסגר יש גם כפתור מעל כל שד כך שניתן לפתוח אותו ולהניק ללא הורדת החזייה.

כמו החזיות הרגילות כך זוכות גם חזיות להנקה למקום בפרסומי החברות. והן מעוצבות בעיצובים וצבעים שונים. חזיות רגילות הן חלק מאופנת הבגדים לנשים. עיצוב חזיות הנקה הוא בדרך כלל פשוט עם כי יש חברות שמוסיפות תחרה או כתפיות מעוטרות. חזיית הנקה צריכה להיות בראש ובראשונה נוחות לאישה וכך היא תוכל להניק מבלי להסיר את החזייה.

רוצים לקבל הצעת מחיר משתלמת? השאירו פרטים

האם חשוב להניק?

חשיבות ההנקה לא יורדת מסדר היום, איגודי הנשים ויועצות ההנקה ממליצים על הנקה בכל הזדמנות ובכל דרך אפשרית. עוד בקורסים להכנה לקראת לידה ממליצה המדריכה להביא לבית החולים חזיות מותאמות ולהתחיל להניק. רוב הנשים היולדות אכן מניקות. ישנן מניקות לתקופה ארוכה ואחרות מניקות כמה חודשים בלבד, עד לחזרתן מחופשת הלידה. ישנם מקומות עבודה בהם יש פעוטון בו שוהים ילדי העובדות והן מגיעות בשעת ההנקה לפעוטון. נוחיות חזיית ההנקה מקצרת את תהליך ההנקה והן חוזרת מהר לעמדת העבודה שלהן. הנקה מעבר להיותה אמצעי האכלה בריא, מזין ומחזק את המערכת החיסונית של התינוק. במקביל היא גם אמצעי לקרבה של האם והילד. חום גופה של האם מרגיע את התינוק ונשים רבות מניקות בכל פעם שהתינוק בוכה ואינו רגוע. לרוב תינוק זה יירדם על שדה של האם מיד עם התחלת ההנקה.

חזיות הנקה תוצרת כחול לבן

בשנים עברו היה לכל יולדת ברור שההזנה לתינוק בחודשים הראשונים היא ההנקה. עם השנים נפתח שוק גדול של אבקות להאכלת תינוקות ונשים רבות החלו לוותר על ההנקה. בתקופה שכל יולדת מניקה את התינוק בכל מקום אפשרי כמו קניון, מסעדה/בית קפה, בגנים ציבוריים וברחוב חשוב שלאם תהיה חזייה נוחה. שפתיחתה להנקה וסגירתה בסיום יבוצעו בקלות רבה. תחום החזיות בארץ מפותח ויש הרבה יצרנים מקומיים וחברות יבוא המתמקדים בכל סוגי החזיות. בארץ מתקיימות תצוגות ללבוש תחתון הכוללות חזיות וכן, חזיות הנקה. עלות החזיות היא גבוהה ויש סוגים רבים אבל עלות חזיות הנקה. בגלל ייחודן, גבוהות ויש נשים שאינן יכולות להרשות לעצמן לרכוש אותן ומשתמשות בחזיות רגילות.