ראשי » הריון ולידה » היריון תאומים – שמחה כפולה להורים – מה עושים?

היריון תאומים – שמחה כפולה להורים – מה עושים?

בשנים האחרונות יש יותר היריון תאומים ויותר הורים הולכים עם עגלות כפולות. הסברות לסיבות לכך רבות, אבל נראה כי מדינת היהודים מעודדת גנטיקה מסוג זה. הורים לתאומים יודעים לספר על הקושי הכפול בגידולם. הצורך בטיפול של שני אנשים בו זמנית מאחר וכל אחד מהתינוקות צריך את הטיפול שלו.

אישה המתבשרת על הריון תאומים יכולה לקבל זאת קשה: הדאגה האם עובר אחד מתפתח על חשבון העובר השני? האם שניהם בריאים? אבל אל דאגה, היום הרפואה מאפשרת הרבה מאד דברים שמסייעים להתפתחות בריאה של שניהם.

הריון תאומים - קצת על הרפואה של היום

  • כל אישה בהריון עוברת בדיקות רבות ואישה בהריון צריכה להקפיד יותר ולבצע יותר בדיקות הקשורות עם ההיריון. האם התאומים זהים או לא. יש לדעת, כי תאומים לא זהים נוצרים על ידי הפריית שתי ביציות ומכל אחד מתפתח עובר. שני העוברים נדמים לשני ילדים שונים ואילו תאומים זהים נוצרים כשביצית אחת מופרית אבל מתחלקת לשניים.
  • הטיפולים הרבים שמוענקים לנשים שלא יכולות להרות בצורה טבעית גורמים להרבה הריונות תאומים. זאת משום שהביצית מופרית בתנאי מעבדה ומוכנסת חזרה לרחם האישה. מאחר ולא כל החדרת ביצית מופרית לרחם נקלטת. נהיה הריון מוחדרות מספר ביציות מופרות ובמקרים לא מעטים נקלטות שתי ביציות ויש היריון תאומים.
  • אפשר לגלות הריון תאומים על ידי אולטרסאונד שנעשה לאישה בשבועות הראשונים להריון. אפשרות נוספות היא על ידי בדיקת דם שבודקת פרמטרים מסוימים. פרמטרים גבוהים מעידים על יותר מעובר אחד.
רוצים לקבל הצעת מחיר משתלמת? השאירו פרטים

הריון תאומים שמירת הריון

אם הריון רגיל יכול להכביד על האישה הריון תאומים מכביד כפליים. הבן הגדולה והרגליים הנפוחות מקשים עליה. לא במעט מקרים הריון תאומים מאלץ את האישה לשמירת הריון. ועל פי הוראות הרופא המטפל ישנם מקרים של אשפוז מוקדם בבית חולים או שמירת הריון בבית. לאישה הנושאת תאומים ימליץ לה על מנוחה מוגברת, שעות שינה רבות ככל שתוכל, תזונה נכונה ובעיקר ביקורים תכופים אצל הרופא, לשם ביצוע בדיקות מעקב. הקפדה על פעילות גופנית אבל מתונה ורק לאחר קבלת אישור הרופא על הפעילות.

איך להיערך כלכלית ללידת תאומים

גידול תינוק אחד היא הוצאה לא קטנה. הצרכים הרבים שיש בגידולו לאורך השנים ידועים לכל מי שיש ילדים. תינוק יחיד שנולד והוא לא הילד הראשון במשפחה חלק גדול מהצרכים שלו כמו מיטה, לול, עגלה, בגדים בסיסיים עוברים מהילד הראשון לילד השני. במקרה של הריון תאומים הצרכים הם כפולים. במידה והתאומים הם ילדים ראשונים צריך לרכוש כל דבר כפול שניים. תאומים שהתווספו לילדים אחרים במשפחה צריך לקנות עבור אחד מהם לפחות את כל הנדרש.