ראשי » הריון ולידה » לידה טבעית

לידה טבעית

מרבית הנשים יולדת בבתי החולים בארץ. אבל יש גם כאלה המעדיפות ללדת לידה טבעית. כמו שהייתה לפני אלפי שנים, עם מספר שדרוגים. לידה הטבעית היא דרך שהגוף מתמודד עם תהליך הלידה וזאת ללא התערבות של אנשי צוות רפואי. עם זאת, סוג הלידה אינה מתאימה לכל אחת. אין אפידורל לשיכוך כאבים, אין זירוז לידה מרגע שהלידה מתחילה ועד סופה היא נעשית בדרך הטבע.

לידה טבעית מתרחשת בדרך כלל בבית, בנוכחות הבעל והדולה. כל עוד הלידה הולכת בכיוון הנכון הכל בסדר ובמידה שמשהו מסתבך נלקחת היולדת לבית החולים להמשך התהליך. לכן יש נשים רבות החוששת מתהליך הלידה. אם בעבר היו מספר מועט של יולדות שבחרו בלידה טבעית היום שטרנד זה נכנס לתודעה ורבות מחליטות ללדת בלידה טבעית. כל אחת שעברה תהליך כזה לאחר שבעבר ילדה לידה כזו מעידה על חוויה שלא ניתן לעבור אותה בלידה רגילה.

רוצים לקבל הצעת מחיר משתלמת? השאירו פרטים

מפחדת? לידה טבעית לא חייבים לעבור את זה לבד

מקצוע הדולה הפך מקובל עם התרבות הנשים שמעוניינות ללדת לידה טבעית. דולה היא תומכת לידה המלווה את בני הזוג הנמצאים בהיריון. הדולה מדריכה אותם בכל התהליכים שיש לעשות לקראת הלידה. מגיעה לביתם. אחת החששות שהיו בעבר בלידה טבעית עם דולה הייתה שלדולה אין מספיק ידע בלידה. דבר שכמובן הוכח כלא נכון. הידע שיש לדולות הוא גדול וגם אם יש מצוקה הן יודעות מה עליהן לעשות. כמו כן, יש להן גם את ההכשרה והציוד לעשות זאת. הדולה גם משמשת מלווה ליולדת בלידה רגילה בבית חולים. לנשים שרוצות בלידה באופן טבעי אבל פוחדות מסיבוכים מלידה בבית, יש כיום מספר לא מבוטל של בתי חולים בהם היולדות יכולות ללדת לידה באופן טבעי. כלומר ללא משככי כאבים ואפידורל, כך הן מעצימות את הלידה.

אמיצה? אפשר ללמוד הכול בעזרת קורס לידה באופן טבעי

כדי להרגיע יולדות נפתחו בארץ קורסי הכנה ללידה. גם קורסי לידה באופן טבעי אפשר למצוא. הקורסים הללו נעשים בגישה הוליסטית. בקורסים אלו משתתפים האישה ומלווה שעתיד להיות אתה בשעת הלידה. בקורס נלמדים כל הדברים הנדרשים בעת לידה באופן טבעי כמו נשימות, הרפיה ועיסויים בכל הגוף. בעת תהליך הלידה יהיה למלווה קל יותר להרגיע את היולדת ועזור לה לעבור את התהליך בצורה הטובה ביותר. כאמור ניתן לעבור את תהליך הלידה הטבעית בבתי חולים מסוימים או בבית עם דולה. למי שבוחרת להגיע לחדרי הלידה בבתי החולים בהם מתקיים תהליך לידה טבעית כדאי שתגיע מספר שבועות לפני הלידה, יחד עם האדם שילווה אותה בכל התהליך, כדי לראות את המקום ולהתייעץ עם הצוות שבמקום.