ראשי » מחשבונים » מחשבון ביוץ – מה זה?

מחשבון ביוץ – מה זה?

בגלל שללא ביוץ אין הפריה, יש לחשב בדיוק את מועד הביוץ. זוגות שמקיימים יחסי מין לעיתים קרובות, ואינם סובלים מבעיית פוריות, יוכלו להגשים את חלומם ולהתעבר. לעומת זאת, ישנם זוגות, אשר אינם יודעים מה מועד הביוץ יזדקקו לרכוש מחשבון ביוץ. ישנן נשים שסובלות ממנגנון ביוץ לקוי שגורם להבשלת הביצית בזמן שיהיה ארוך יותר מהזמן המשוער. וכן, לא בכל חודש. את אי הפוריות בקרב הנשים, רופא יכול להעריך רק לאחר שנה של ניסיונות התעברות.

במהלך הביוץ, יוצאת ביצית מהשחלה של האישה ומגיעה לחצוצרה. שם היא עשויה להיות מופרית באמצעות הזירעון הגברי. כאשר ישנו מחזור חודשי לאישה מיוצרות כמה ביציות בשלות. אבל רק הגדולה והבשלה מביניהן תהיה מתאימה להפריה. אם ישנה בעיה של זיהוי מועד הביוץ, או בזמן הביוץ עצמו, ישנה בעיה של חוסר פוריות אצל האישה.

היכן ניתן למצוא מחשבון ביוץ?

ניתן למצוא מחשבון ביוץ באתרי האינטרנט והוא נחשב לכלי עזר יעיל ביותר. במיוחד עבור זוגות המעוניינים להביא תינוק לעולם. ניתן בקלות לחשב את יום הביוץ המשוער באמצעות מחשבון המיועד לחישוב תאריך הביוץ. יש להזין את מועד המחזור האחרון ואת מספר הימים למחזור. ניתן למצוא בנוסף, בדיקה לביוץ, אשר תשלים את הדיוק הרב יותר של מועד ההתעברות. השיטה הנפוצה היא שיטת "חום השחר" שנעשית ע"י מדידת חום של האישה שמעוניינת להרות. כאשר המדידה נעשית על בסיס יומי. הפוריות מוצגת ליממה הקרובה.

רוצים לקבל הצעת מחיר משתלמת? השאירו פרטים

מה מידת הדיוק והאמינות של מחשבון ביוץ?

יש לדעת, כי מחשבון ביוץ הוא אמין ומעניק 99% של דיוק. ניתן גם להשתמש במחשבון זה לפעולה הפוכה. מי שאינם מעוניינים להיכנס להיריון ורוצים לקיים יחסים בימים שאין ביוץ, יוכלו לעשות שימוש במחשבון. כאשר הנורית היא ירוקה, סימן שאין ביוץ, אך כדאי תמיד לעשות שימוש באמצעי מניעה כגון קונדום. יש לדעת, כי אורך חייה של ביצית הינו 12 שעות ומי שמעוניינת להיכנס להיריון, עליה לדייק במועד זה.

נהלו לעצמכן יומן לחישוב הביוץ

הביוץ מתרחש 14 יום לפני המחזור. יש לנהל יומן לחישוב הביוץ על פי הופעת המחזור. מומלץ לעשו שימוש בערכה ביתית לחישוב הביוץ. את הערכה אפשר לרכוש בבתי המרקחת במחיר של כמה עשרות שקלים. בדיקות אלה, דומות לערכות בדיקת היריון, באמצעות תן שתן. בדיקה זו, מאתרת הורמון הנקר LH, שמופיע בסמוך לזמן הביוץ. הטווח יהיה 48 שעות לפני זמן הביוץ. ישנם מקרים, אשר בהם הערכה אינה מזהה ביוץ והם מתרחשים כאשר אין ביוץ באותה התקופה של המחזור החודשי וגם בגלל תקופות בהן האישה נמצאת בלחץ נפשי.