ראשי » הריון ולידה » קורונה והיריון – דרכי התמודדות ומה חשוב לדעת לפני הלידה

קורונה והיריון – דרכי התמודדות ומה חשוב לדעת לפני הלידה

תקופת הכניסה לחיינו אי וודאות ברמה גבוהה מאוד, שמשפיעה על כל תחומי החיים והמשפחה. בכל מה שנוגע לתכנון ההיריון, חוסר הוודאות והשאלות הן מורכבות במיוחד. ואתם צריכים להבין איך אפשר לעבור את תקופת ההריון ובריאות איתנה ולסיים בידיים מלאות. אז איך אפשר להיערך במהלך תקופת קורונה והיריון שהולך ומתקרב? כל הפרטים בכתבה הבאה.

קורונה והיריון: ריחוק חברתי כשהילדים כולם סביבך

הנושא המרכזי בחיים של זוגות צעירים רבים היא התזמון שבו אתם רוצים להיכנס להריון. בכל תקופה רגילה אחרת, ההחלטה הזאת תלויה בעיקר במצב האישי שלכם. אבל היום, כאשר נגיף הקורונה נכנס לחיינו, לצד החששות הכלכליים והצרכים הפיזיים. יש גם עניין בריאותי שצריך לתת עליו את הדעת לפני שנכנסים להריון. אומנם, אנחנו נמצאים במצב שבו החיסון כבר מתחיל לתת את אותותיו והמשק מתחיל לחזור לשגרה. אבל זה עדיין לא אומר שאנחנו יודעים מספיק על ההשפעות של נגיף הקורונה על נשים בהריון.

לנגיף הקורונה יש גם השפעה בריאותית על היולדת ועל העובר. אבל גם השפעה חברתית על כל תהליך ההריון תחת מגבלות רחוק חברתי. ואת צריכה להתכונן לכל האפשרויות על הצד הטוב ביותר. מבחינת הריחוק החברתי למשל, האתגר יכול להיות גדול במיוחד. במיוחד בקרב אמהות שנמצאות עם הילדים הגדולים בבית. וצריכות להתמודד גם עם ההריון עצמו וגם עם הגידול של ילדים קטנים שנמצאים בבית. זאת כמובן לצד תהליך מעקב הריון בתנאי ריחוק ולידה עם מסכות וללא מבקרים. מה שמשנה לגמרי את כל חוויית ההריון המוכרת לכולנו.

רוצה לקבל ייעוץ הריון ללא עלות? השאירי פרטים

הבריאות קודמת לכל – במיוחד כשיש מגפה בחוץ!

אם את עדיין נמצאת בשלב התכנון של ההריון שלך. השמירה על ריחוק חברתי היא משימה קלה ופשוטה הרבה יותר ממה שאת יכולה לדמיין. קופות החולים מאפשרות לקבוע שיחות וידאו עם רופאת הנשים בהתאם לצרכים שלך. וכך תוכלי לקבל את כל הטיפול הרפואי הדרוש לך בדרך להריון. במקביל, ההמלצה היא גם לשוחח עם רופא המשפחה. לקבוע ביחד מה תהיה אסטרטגיות החיסון הפרטנית שלך בהתאם למצב הגופני שלך. וכן, בהתאם למידע שקיים כיום ולהנחיות משרד הבריאות.

אל תהססי לשאול את כל השאלות. ולקבל מידע בנוגע לתהליך הרפואי שכרוך בכניסה להריון ולידה בעת קורונה. הרופאים שמלווים אותך מכירים את כל האתגרים. אלו יוכלו להנחות אותך איך לבצע בדיקות פשוטות כמו בדיקת משקל או לחץ דם. וזאת מבלי לחשוף את עצמך לסכנת הידבקות בנגיף כלל. ככל שתצליחי לצמצם את מספר הביקורים אצל רופאים, לאורך תקופת ההריון. כך תמנעי מעצמך את הסיכויים להידבק בנגיף הקורונה ותוכלי לשמור על הבריאות של כל בני הבית שלך בתקופה המורכבת הזו.

בזמן קורונה והריון - קחי את כל העזרה שאת יכולה לקבל לקראת חופשת הלידה

אף על פי שמבחינה רפואית חוק בריאות ממלכתי כולל גם סל הריון כחלק משירותי קופות החולים, את צריכה לדעת מה נותן סל ההריון של קופת החולים שלך והאם יש צורך לקבל שירותים רפואיים נרחבים יותר לאורך תקופת ההריון. היום, יש אפשרות למצוא ביטוחי בריאות פרטיים המתאימים במיוחד לנשים הרות. ביטוחים אלו, מרחיבים את השירותים של קופות החולים ומאפשרים לקבל בדיקות מורכבות ויקרות יותר, כדי להבטיח שאת מגיעה לחדר הלידה עם כל הידע הדרוש ללידה בטוחה.